Значення імені Тимур

Значення імені Тимур

Тим, кому сьогодні більше двадцяти, безумовно, знайомий образ гайдарівського Тимура, що став разом зі своєю командою символом позитивних якостей юного піонера, ну а де символ, там починається небайдужість суспільства. Зараз це вже не так помітно, а через пару десятків років і зовсім пройде, проте не так вже мало Тимурів встигли пройти через горнило цього позитивного прикладу. Передусім, починаючи з 40-х років ті батьки, які давали дитині це ім'я, швидше за все, чекали від нього саме таких суспільно-корисних якостей.

Що робити, така традиція і влада "світлих образів", шкода тільки, що далеко не завжди очікування виправдовуються. По-перше, в піонерських організаціях це ім'я зустрічалося дуже доброзичливо, проте, роблячи Тимура помітним, воно вимагало хоч якоїсь відповідності тому самому літературному тезкові. Якщо більшості дітей прощалася байдужість до навчання або, скажімо до суботників, то Тимурові будь-який його промах відразу ж зауважувався. Таким чином, у нього були два шляхи: або бути зразковим активістом, або навпаки, в силу вічних причіпок і повчань, перетворитися на свою повну протилежність.

По-друге, окрім піонерських організацій існувала ще і вулиця, де найчастіше занадто позитивний образ був, прямо скажемо, далеко не любим. Знову ж таки у Тимура залишалися два шляхи: або поведінкою підкреслити свою хуліганство, або шукати собі друзів серед позитивних і слухняних піонерів. Тут, до речі, оголюється одне з внутрішніх протиріч нашого суспільства, яке вимагає від дитини бути зразковим і слухняним, хоча таємно симпатизує хуліганським дітям.

Проте одними історичними образами справа не закінчується, чималу роль грає також загальна енергетика імені. По своєму звучанню воно досить напружено, причому мало схиляє тримати напругу в собі. Таким чином недивно, якщо Тимур матиме вибуховий темперамент - саме ім'я вже закликає його до активних, а може бути, навіть поспішним дій.

Слава богу, час активної піонерії пройшов, а то у поєднанні з правилами виховання комуністичної епохи це могло б викликати конфлікт маленького Тимура або з "поганими" дітьми, або із занадто "хорошими" вихователями, і цей конфлікт навряд чи закінчився б на користь Тимура, який одного разу міг просто зламатися на цій безглуздій конфронтації. Одним словом, сьогодні це ім'я вже не таке небезпечне, як раніше.

Проте, сучасному Тимурові все ж не завадить звернути увагу на своє "вибухове" ім'я, можливо він одного разу помітить, що причини, що провокують його роздратування або навіть лють, насправді не такі вже вагомі, як йому здається. Принаймні, трішки більше урівноваженості йому не пошкодить ні в кар'єрі, ні в особистому житті.

Значення імені по книзі Д. і Н. Зима "Таємниця імені"

Значення букв імені Тимур

Т - тонка творча натура
И - приземленість і практичність
М - сором'язливість, дбайливість і працьовитість
У - співпереживання, боязливість і ранима
Р - догматичність і самовпевненість