Значення імені Спартак

Значення імені Спартак

Спартак - ім'я пряме і різке, воно схоже на кремінь, що висікає іскри, і одному Богу відомо, яка пожежа може розгорітися від цієї іскри. Крім того, на сьогодні таке ім'я зустрічається дуже рідко, що значною мірою посилює його дію на психіку, та і пов'язані з ім'ям образи теж грають величезну роль. Тут і особа відомого римського гладіатора-бунтаря, що став символом повстання і боротьби за свободу, і навіть найбільш популярна російська футбольна команда.

Думається, багатьом вже набила оскому речівка футбольних уболівальників, де лейтмотивом звучить: "Спартак - чемпіон!" Усе це, звичайно не має безпосереднього відношення до людини з ім'ям Спартак, проте непряма дія цих образів відчувається досить сильно. Занадто вже прямо ім'я вказує на ці сильні образи, і тому до них важко відноситися без посмішки.

При цьому залишається тільки жалкувати з приводу того, що ім'я не дуже-то схиляє Спартака до дотепності - якщо в процесі виховання у нього так і не буде розвинене почуття гумору, то на жаль, він може занадто хворобливо реагувати навіть на беззлобні жартування товаришів.

Більш того, на додаток до і без того чутливої самолюбності, енергетика Спартака має ще і такі небезпечні риси, як вибухонебезпеку і імпульс до лідерства, і тому дуже навіть ймовірно, що всілякі непорозуміння в спілкуванні з оточенням прийматимуть у Спартака досить жорсткі форми. Неважко здогадатися, що тут можна набити немало шишок, не виключено навіть, що на цьому грунті Спартак втратить властиву йому самовпевненість.

Одним словом, у нього не так вже багато варіантів долі: або він дійсно стане лідером, або мучитиметься свідомістю своєї неповноцінності, або ж навчиться легше і веселіше відноситися до життя. Що і говорити, останній варіант є найбільш сприятливим, тим більше що саме такий шлях може забезпечити Спартакові не лише хорошу кар'єру, але і нормальні взаємовідносини в сім'ї.

Значення імені по книзі Д. і Н. Зима "Таємниця імені"

Значення букв імені Спартак

С - розсудливість, примхливість і владолюбство
П - турбота про зовнішність, скромність і відокремленість
А - сила і воля
Р - догматичність і самовпевненість
Т - тонка творча натура
А - сила і воля
К - стійкість, слабкість нервів і прозорливість