Значення імені Марія

Значення імені Марія

У імені Марія дивним чином суворість поєднується з щирістю, а пристрасність з деякою усунутістю. Іноді це призводить до розвитку у неї дуже суперечливого характеру, проте набагато частіше якась одна з цих сторін отримує значну перевагу в силу виховання і умов життя. Чималу роль можуть зіграти в становленні Марійчиного характеру такі образи, як християнська Діва Марія і навіть не менш відома на Русі весела і товариська дівчинка Маша з казок.

І дійсно, Маша зазвичай відрізняється помітною рухливістю, не позбавлена почуття гумору, але при цьому в глибині її душі може поступово визрівати значна пристрасність, яку вона, швидше за все, намагатиметься приховати від оточення. Втім, чим більше вона ховатиме свої глибокі почуття, тим сильніше вони розростатимуться. З роками це може зробити Марію досить строгою і зовні серйозною жінкою, хоча в колі близьких людей вона може перетворюватися. Часто її чуттєвість знаходить своє відображення в любові, особливо до своїх дітей. При цьому, якщо врахувати, що нерідко її почуття приймають характер пристрасті, то не виключено, що ця її любов виявиться надмірною, аж до того, що вона взагалі може не помічати інтереси інших людей за інтересами своєї дитини. Особливо якщо ця дитина єдина.

Дуже часто глибинна душевність Марії примушує її вибирати гуманні професії, такі як педагогіка або медицина. Тут дійсно поєднання душевного тепла і суворості може виявитися дуже сприятливим. Втім, яка б не була її тяга до своєї професії, вона не може відвернути Марію від турбот про свою власну сім'ю. Вона прекрасна хазяйка і усе своє життя намагається присвятити дітям. З цих же принципів вона будує і свої стосунки з чоловіком, будучи завжди готовою поступитися його інтересами заради святих для неї інтересів дитини.

По іншому складається життя Марії, якщо в силу виховання або з яких-небудь інших причин вона навчилася не приховувати свою пристрасну натуру від оточення. В цьому випадку доля у неї може вийти досить бурхливою, але цікавою. Особливо коли її чуттєвість прорветься назовні не відразу, а після досить, але не занадто довгого періоду скритності. Це буде схоже на відкриття пляшки з шампанським, веселої але на жаль недовговічною. Одним словом, і в тому і в іншому випадку не слід забувати, що усе добре, коли в міру. Перебір же, він і є перебір.

Значення імені по книзі Д. і Н. Зима "Таємниця імені"

Значення букв імені Марія

М - сором'язливість, дбайливість і працьовитість
А - сила і воля
Р - догматичність і самовпевненість
І - миролюбність, сприйнятливість і духовність
Я - творчі здібності, гідність і інтелігентність